Bazar z przydatkami – otwarcie ZOO Marketu na Pradze

Pańska Skórka zadała 5 pytań Jakubowi Kozakowi, dyrektorowi artystycznemu ZOO Marketu.

1. Czy ZOO Market na Pradze będzie takim zwyczajnym bazarkiem, gdzie można kupić rzepkę i marchewkę?

To nie tak panie ładny! ZOO Market to warszawski targ miejski. Oczywiście, jak na targ czy bazar przystało, będą tam stoiska, na których będzie można kupić przeróżne rzeczy: ubrania vintage, antyki, płyty winylowe, starocie, biżuterię i rękodzieło, wytwory lokalnych rzemieślników, a także produkty spożywcze, owoce, świeże i wędzone ryby czy kwiaty. Będzie można tam także posilić się na miejscu, w drewnianej kawiarni i trzech foodtrackach. Od klasycznego bazarku odróżnia nas też to, że oferujemy również strawę duchową. Nasza scena to miejsce na którym będą odbywać się koncerty, występy komików i improwizatorów, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy mody oraz pokazy specjalne naszych wystawców. Znakiem tego – będzie się działo.

2. Kiedy będzie można tam zajrzeć?

Zapraszamy na Wielkie Otwarcie 24 i 25 czerwca na Pragę, naprzeciwko miśków, obok ZOO. To tylko rzut beretem od Starego Miasta, więc każdemu blisko. Następnie Market będzie czynny w każdą sobotę i niedzielę od godziny 10.

3. Szykujecie jakieś specjalne atrakcje na tym otwarciu?

Gości zapraszamy w sobotę w samo południe. Znajdzie się wata cukrowa, lemoniada, zabrzmi muzyka z płyt grana przez kolekcjonerów z Winyl Marketu – naszego partnera. Będą specjalne propozycje od naszych wystawców i stanowisko naprawy rowerów! Udział w tym dniu będzie miała także moja skromna osoba – będę starał się zabawiać Szanownych Gości zaiwaniając z mikrofonem i przedstawiając wystawców z warszawskim sznytem. Tak będzie wyglądać sobota. W niedzielę będzie u nas gorąco – zagra fest ferajna, znawcy i pasjonaci bałkańskich brzmień – Bum Bum Orkestar.

4. A co z dziećmi? Warto je do ZOO Marketu ze sobą zabierać?

Tak, pomyśleliśmy też o rodzicach i ich pociechach. W każdy weekend przez cały dzień funkcjonować będzie strefa dla dzieci z piaskownicą i animatorami. W ciągu lata dla kajtków będziemy organizować warsztaty i zabawy pobudzające kreatywność. Na pewno będą tam dobrze się bawić, a w tym czasie rodzice mogą spokojnie zrobić zakupy, obejrzeć koncert albo wystawę lub odpocząć na leżaczku z czymś dobrym do jedzenia.

5. Jest jakaś atrakcja, jaką byś szczególnie chętnie polecił?

Szczególnie ciepło myślę o szykowanych podwieczorkach. Podwieczorek nie jest po prostu jeszcze jednym posiłkiem. Nie jest śniadaniem, na które musisz się spieszyć bo przestaną je podawać. Ani obiadem z określoną formą. To powód do niezobowiązującego spotkania w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół.
W każde letnie niedzielne popołudnie w towarzystwie muzyki na żywo lub granej z płyt winylowych będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych lub ogrodniczych, naprawić rower, zjeść praskie pyzy, wędzoną rybę, chińskie pierożki lub napić się dobrej kawy, spróbować prawdziwych lodów albo ekologicznej waty cukrowej… Nie mogę się już doczekać! Klawy będzie ten nasz pchli targ!

Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu dostępna jest na stronie wydarzenia na facebooku. Warto też zaglądać na fanpage ZOO Marketu.

Pańska Skórka jest patronem medialnym Wielkiego Otwarcia ZOO Marketu.

Komentarze

komentarzy